Recenze Manfrotto

• váha, rozměry
  • vodováha
  • 180° frontální i horizontální rotace
  • /- krátké ovládací prvky

Pořídil jsem si tuto hlavu jako náhradu za Benro HD-28, která je těžší. Materiálové zpracování je u obou vynikající, tuhost také.
Manfrotto je kompaktnější ale na ovládání si zatím nemůžu zvyknout kvůli krátkým pákám mi naráží prsty všude možně.

Manfrotto 504HD

Manfrotto 504HD

Přidáno: 18. dubna 2013

(naposledy upraveno 18. dubna 2013)

Zakoupeno v Afoto

byla to dobrá koupě. Stativ je kompaktní, velice (až mě to samo překvapilo) lehký a robustní. Neklepe se a mě výborně nastavitelný odpor

Manfrotto MBAG80PN

Manfrotto MBAG80PN

Přidáno: 10. dubna 2013

• vynikající
  • rozhodně žádné

přesně to co jsem potřeboval pro svůj stativ tohoto dodavatele

MANFROTTO MBAG80N

MANFROTTO MBAG80N

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. března 2013

(naposledy upraveno 4. března 2013)

Zakoupeno v Megapixel.cz

• vypadá solidně a hezky - ještě nevyzkoušená
  • zatím nic

zakoupeno na doporučení prodejce s ohledem na velikost stativu. Spokojenost s doporučením.

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. února 2013

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Způsob uchycení a řádné provedení.
  • Nic.

Perfektně se to nosí a nikde netlačí.
Nemám ho sice dlouho ale zatím paráda.

Manfrotto 520 BALL

Manfrotto 520 BALL

Přidáno: 18. února 2013

Zakoupeno v alemat.cz

• vysoká cena od výrobce

dobrá věc

Manfrotto 161MK2B

Manfrotto 161MK2B

Přidáno: 30. prosince 2012

Zakoupeno v alemat.cz

• opravdu velky, vysoky stativ
  • vaha, neni to stativ na behani po krajine

pro atelier nebo na fotografii architektury aut apodobne ...perfektni, nutne mit jeste stafle

Manfrotto MVH502AH

Manfrotto MVH502AH

Přidáno: 26. prosince 2012

Zakoupeno v alemat.cz

Velká spokojenost. Využívám ji s 5D mark II na natáčení videa.

Manfrotto 405

Manfrotto 405

Přidáno: 25. prosince 2012

Zakoupeno v Afoto

• profesionalni vec pro vazne uvazujici fotografi napr architektury

cesta zpet nevede

• pěkný design
  • dostatek prostoru uvnitř
  • dobré polstrování
  • kvalitní zipy
  • může být moc velké pro přenášení pouze jednoho menšího stativu
  • vnitřní kapsa mohla být větší

Potřeboval jsem pouzdro na stativ Manfrotto 055 Pro a několik studiových stativů na světla. Většina dedikovaných pouzder na studiové stativy buď nemá polstrování, nebo jsou příliš velké, nebo chybí popruh přes rameno apod. Navíc nejsou dostatečně odolné pro přenášení středních až větších stativů. Do tohoto pouzdra se pohodlně vejde střední fotografický stativ s kulovou hlavou spolu se třemi malými stativy na světla, nebo prostorově obdobná sestava stativů a deštníků. Pokud bude přepravován samostatný stativ, s rezervou se vejde i hodně objemná trojcestná hlava apod. Uvnitř je samostatné nepolstrované pouzdro uzavíratelné samostatným zipem, velké asi 50 x 8 cm. To potěší, ale mohlo být delší, takže by se například deštníky daly oddělit samostatně. Ucha na přenášení se dají sepnout pomocí suchého zipu, což ale komplikuje rozepínání zipu. Popruh na přenášení na rameni je na opačné straně než ucha pro přenášení v ruce. Popruh je dost široký, přesto nemusí přenášení úplně plného pouzdra na rameni být ten nejpříjemnější zážitek - přece jen se může jednat o desítky kilogramů, takže vždy půjde o jistý kompromis. Pouzdro má +- trojúhelníkový průřez, takže při položení na zem se nepřevrací. Na jedné straně je o něco širší a s pevnějším polstrováním, což vytváří jakýsi uzávěr s velkým logem firmy Manfrotto. Použitý hlavní zip má dva jezdce, kolem širší strany jdou trochu hůře rozepínat, když je pouzdro ještě nové. Jinak zipy působí velmi solidně.

Pro přepravu středního nebo většího stativu s velkou hlavou, nebo několika menších stativů, lze výborně použít. Pokud potřebujete přepravovat pouze jeden střední až menší stativ, pořiďte si radši menší pouzdro, bude se přepravovat pohodlněji.

Manfrotto 190XDB

Manfrotto 190XDB

Přidáno: 11. listopadu 2012

• pevné kvalitní nohy
  • váha, ale to je při kvalitních nohách samozřejmé

se značkou Manfrotto neuděláte chybu, všem vřele doporučuji
bohužel k nohám se standarně nedává obal, který je však nutný pro přenos
při focení v zimě oceníte motýlky, se kterými lze manipulovat i v rukavicích

Ověřený zákazník VK Foto Ověřený zákazník

Přidáno: 16. října 2012

Zakoupeno v VK Foto

• jedná se masivní třícestnou hlavu s dobrým ovládáním. Používal jsem hlavu 324RC2, ale moc se neosvědčila. V okrajových polohách není stabilní a nejde seřídit.
  • nemém námitky

Jedná se velmi odolnou hlavu s dobrým ovládáním a velmí dobrou aretací nastavené polohy.

Doporučuji zájmencům o kvalitní hlavu ke stativům Manfrotto.

Přidáno: 23. srpna 2012

Zakoupeno v alemat.cz

• Kvalitní materiály, dobré dílenské provedení, tradice značky, velmi snadná manipulace, výborná torzní tuhost
  • Přeci jen není tak lehký a skladný, jak by člověk čekal, ale přenášet jej na batohu nebo v ruce je možné. Jiné koncovky, než gumové patky na nohách by také nebyly k zahození. Co zamrzí je absence pouzdra nebo alespoň popruhu, obojí si musíte dokoupit zvlášť.

Můj názor je výrazně ovlivněný tím, že jde o první karbonový stativ, který vlastním. Samozřejmě jsem předtím zkoušel jiné značky, ale něco jako fundované srovnání z toho vytáhnout opravdu nejde. Zkoušel jsem karbonové stativy Cullman a Gitzo, z nichž první byl horší v ohledu torzní tuhosti, druhý byl naopak lepší, ale zase podstatně dražší. Manfrotto je velmi rozumný a dostupný střed, který opravdu nezklame. Manipulace se stativem je velmi rychlá a příjemná, pokud jej nosíte s nasazenou hlavou a na batohu, tak je rozložení a nasazení aparátu otázkou chvilky (nebál bych se říct i vteřin), složení je na tom stejně. Díky tomu stativ nepůsobí otravně a člověk nemá problém jej používat. Materiály jsou opravdu poctivé, podle různých zdrojů má Manfrotto nejkvalitnější karbon hned po Gitzu. Stativ jsem vyzkoušel v trekových podmínkách v přírodě a spolu s hlavou je opravdu na limitu akceptovatelné váhy. Přenášet jej lze vcelku pohodlně, ale nic těžšího nebo většího bych s sebou už opravdu tahat nechtěl. Stativ jsem použil i za velmi silného větru, kdy jsem měl sám trochu problém s rovnováhou, a snímky z něj jsou ostré, i bez použití balastní zátěže. Z tohoto pohledu mne 4sekční systém příjemně překvapil a potvrzuje častokrát opakované - kvalitně provedený 4sekční stativ může být ve výsledku lepší, než hůře provedený 3sekční, který by měl být z principu věci stabilnější. Nohy sice mají jako koncovky jen gumové patky, ale zatím jsem hroty nepotřeboval. Co je trochu mínus je fakt, že ke stativu nedostanete pouzdro ani popruh, takže přenášení je třeba vyřešit buď jejich dokoupením, nebo alespoň nějakým nosným systémem na batohu. V mém případě jde o batoh Kata 3N1 22, nosný systém se dokupuje zvlášť a nemá s tímto stativem žádný výrazný problém.

Manfrotto 496 Compact

Manfrotto 496 Compact

Přidáno: 20. srpna 2012

Zakoupeno v alemat.cz

• Vcelku kompaktní rozměry, hlava není příliš těžká, jednoduchá obsluha, zdá se, že i něco vydrží. Dílenské zpracování na dobré úrovni. Po utažení je schopná udržet i celkem těžký aparát s objektivem. Velmi dobrá na cestování, kdy každé deko hraje roli. Hodí se převážně na fotografii, pro švenky kamerou jsou jiná řešení.
  • Žádné zásadní nedostakty jsem neshledal. Stejně jako ostatní hlavy této jednoduché konstrukce trpí tím, že není úplně pohodlné měnit úhel z roviny horizontu na 90° nebo obecně vyladit rovný horizont. Chce to trochu cviku, ale to je vlastnost konstrukce, ne konkrétního výrobku. Pro pohodlnější manipulaci je dobré se podívat po vyšších řadách.

Poctivý produkt italského výrobce, který funguje tak, jak má. Jednoduchá obsluha, kvalitní materiály, které něco vydrží, flexibilní konstrukce kulového kloubu, kde je ale z principu obtížnější přesné nastavení aparátu. Nemohu porovnat s přímou konkurencí, ale dojem z této hlavy je pozitivní.

Manfrotto 234

Manfrotto 234

Ověřený zákazník VK Foto Ověřený zákazník

Přidáno: 18. srpna 2012

Zakoupeno v VK Foto

• jednoduchá jednocestná hlava s rychloupínací destičkou.
  • používám společně s monopodem a mohu jen doporučit, protože hlava umožní jednoduché snímání na výšku.

shrnutí je uvedeno v sekci Pro

Ověřený zákazník Foto Málek Ověřený zákazník

Přidáno: 30. dubna 2012

(naposledy upraveno 30. dubna 2012)

Zakoupeno v Foto Málek

Hledal jsem lehký,karbonový,malý při složení,dlouhý při rozložení aniž bych potřeboval vysunout středový sloupek,protože záda už jaksi neslouží.Vím, že jsou lehčí a menší,ale šel jsem nakonec do tohoto kompromisu a myslím,že budu spokojený.Navíc je velmi pěkný

Manfrotto PL-C popruh pro DSLR a CSC MB PL-C-STRAP

Manfrotto PL-C popruh pro DSLR a CSC MB PL-C-STRAP

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 22. dubna 2012

Zakoupeno v Aaron

• vše
  • nesmyslně všité bílé cedulky, tedy spíš cedule

splňuje, co jsem očekával

Manfrotto 685B

Manfrotto 685B

Ověřený zákazník Fotonka.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. dubna 2012

Zakoupeno v Fotonka.cz

• Lehký, pevný,univerzální šroub, zamknutí vysunutí monopodu rukovětí, řemínek na ruku, nastavitelná botka a šroub, možnost přišlápnutí.
  • Máme dva stejné doma, budeme si je plést :).

Mými požadavky byl pevný lehký monopod, bez nutnosti ohýbání při zamykání polohy. Cena mi přijde přiměřená, né li výhodna pro kvalitu a splněné požadavky na vlastnosti monopodu.
Používám těžší teleobjektiv a těžké profesionální tělo, jsem neskutečně spokojený s koupí Manfrotto 65B. Byl natolik kvalitní, že druhý si pořídila přítelkyně, která nejen fotí, ale i natáčí videa z poježdění mimo silnice terénních vozů. Díky možnosti prodloužení času její výstupy získaly novou dimenzi. Prostředků za pořízení nelitujeme.

Manfrotto MT057C3

Manfrotto MT057C3