Recenze Manfrotto

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. července 2014

Zakoupeno v Alza.cz

pevný, skladný, relativně lehký stativ

Manfrotto PL-C popruh pro DSLR a CSC MB PL-C-STRAP

Manfrotto PL-C popruh pro DSLR a CSC MB PL-C-STRAP

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 11. června 2014

Zakoupeno v Afoto

• v podstatě jediný dostupný / s karabinamí na spodní části /
  • původní typ Reflex vypadá lépe zpracovaný

není jiné cesty ...

Přidáno: 7. června 2014

• Kvalita použitých materiálů
  • Robustní konstrukce
  • Dobrá značka
  • Asi jen trochu větší odpor při otáčení hlavy ve vodorovném směru

Precizně zpracovaná hlava, doporučuji pro polo profesionální využití

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

• Kvalitní zpracování
  • Kompaktní rozměry
  • Nízká hmotnost
  • Dobrá stabilita
  • Líbilo by se mi, kdyby šel horní trn používat i v horizontální poloze nebo vyjmout a použít jiné příslušenství, jako mám u jiných stativů.

Se stativem velká spokojenost, hledal jsem nějaký do terénu a tento vypadal velmi zajímavě díky rozměrů a váze. V obou kategoriích opravdu vyniká a odvádí dobrou práci. Provedení se zdá velmi kvalitní a odolné. Do ateliéru doporučuji spíše robusnější varianty i když zde může být výhodou i nízká minimální výška stativu.

Přidáno: 7. května 2014

Perfektni

Manfrotto 327 RC2

Manfrotto 327 RC2

Přidáno: 18. dubna 2014

• Pevná aretace.
  • Nemá problém udržet úhel i s větším sklem.
  • Má vodováhu.

Přidáno: 18. dubna 2014

Zakoupeno v alemat.cz

• Variabilita pozice foťáku.
  • Je hliníkový, ale pevnost je velmi dobrá.

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 31. března 2014

Zakoupeno v Afoto

• Dobrá cena
  • Horizontální pohyb je velmi plynulý.
  • Vrací se do původní polohy.
  • Težko se nastavuje odpor v plném rozsahu.
  • Vertikální pohyb má tendence se v maximálních úhlech vracet velkou silou zpět.

Na běžnou práci to docela stačí a kdo nechce moc investovat, myslím, že bude spokojen. Ale štve mě, že při naklopení úplně nahoru má tendence se více vracet zpět. V záběru je to někdy vidět, i když nastavíte větší odpor. Nastavení odporu se i snadno přetáhne a pak už se s tím špatně plynule hýbe.

Manfrotto MVT502AM

Manfrotto MVT502AM

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 31. března 2014

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Stabilní a jeho nostnost je 15 kg

Jen co bych lechce podotknul je to že když se na něj našroubuje hlava 502 A tak když dam fluid system naplno tak se hýbou nohy v uchycení šroubů ale když je dotáhnete j stativ bezproblémový

Anonym Anonym

• Rychké nastavení úhlů nohou
  • Hezký :-)
  • Vodováha
  • Velký a těžký

Po přechodu z plastové Hamy asi ani nejsem kompetentní hodnotit stativ. Jde o úplně jinou ligu.

Kdo chce stativ opravdu používat musí do něj vrazit alespoň takové peníze jako za tento.
Focení s ním najednou baví. Fotky jsou skvěle ostré, nastavení stativu snadné, člověk se nebojí že foťák spadne. Určitě doporučuju.

Abych se na něj podíval trochu podrobněji.
Kdokoliv kdo se chce dostat s foťákem k zemi potřebuje podobný stativ. Stativ který se umí "rozkročit" až k zemi.
Kdo navrhuje stativy s převráceným sloupkem je podle mě mimo. Manipulace s opačně upnutým foťákem je tragická a pokud si můžu vybrat tak beru tyto stativy.
Pro focení "v trávě" padne volba zřejmě na tento 190 nebo vanguard alta pro 263. Cenově jsou podobné. Objektivně je Alta lepší. Podobně stavěná, ale umožňuje nastavit uhel sloupku - tento umí jen svisle a horizontálně. Pokud potřebujete zvednout foťák tak hlavou moc nedoženete. Musí se měnit uhel nohou.
Velké plus pro Altu. Má i lepší výbavu - pouzdro, hroty...
Proč jsem si nakonec vybral tento? Až se stydím přiznat že šlo pouze o design :-) Stativ je opravdu pěkný.

Pokud makro v trávě nefotíte příjde mi že jsou lepší stativy a není nutné ztrácet stabilitu kloubem.
Pro makro ale nezbytný nástroj.

Stativ je dost vysoký. Se zasunutým sloupkem mám foťák před očima. Nezapomínat že se výška udává bez hlavy! Při výšce do 180 cm nebudete asi muset sloupek nikdy vysunout.

Nohy se nastavují velmi rychle. Do prvního možného uhlu prostě jen za nohy zatáhnete. Pro nastavení většího uhlu je nutné podržet pojistku a nohu vytočit. Je to rychlé, pevné, bezpečné. Super.

Nohy jsou dosti tlusté a stativ drží. Bezproblému unese větší zrcadlo i s delším sklem. Mám D7100 s gripem a 70-300 USD tamron a naprosto žádný problém. Po plastovém HAMA stativu je to jako nebe a dudy. Rozhodně mám v tohle větší důvěru a nebojím se že by foťák spadl. Přece jen se ale najde v soustavě pár volností a nejde čekat že se foťák ani nehne. Potřebuje zhruba 3-5 sekund aby úplně utlumil vibrace. Takže ani takový stativ nezaručí úplně super pevné uchycení. Někoho to může trochu zklamat. Ale není s tím žádný problém. Ve finále jsem naprosto v pohodě fotil i s foťákem na makrosáňkách a s objektivem vyjetým na 300 nasazeným na 120 mm makroměchu. Kombinace extrémní a přesto stativ byl schopen naprosto bezproblému sekat ostré fotky. Na hamě naprosto nemožné. Je ale nutné s nějakými vibracemi počítat. Každopádně bych si spíš vybral tuhle 3sekční variantu. Myslím že čtyřsekční pro4 už bude mít stabilitu dost na hraně. Pokud je potřeba mít menší a lehčí stativ bude potřeba sáhnout po karbonu a vytáhnout víc peněz. Pro karbon hraje i váha, protože tato Alu verze opravdu není na treky.

Otáčecí mechanismus je výborný. Snadná práce. Pevně drží. Chce to mít trochu zmáklou fyziku a nečekat že na plně vysunutý sloupek v horizontální poloze můžu dát 3 cestnou hlavu a těžký foťák a čekat že to bude držet. Nebude. Těžiště se prostě musí držet co nejblíž středu. Škoda jen že jde sloupek otáčet pouze o 90 stupňů. Občas by se hodilo si foťák trochu přizvednout a nejde to. Je nutné měnit úhel nohou a občas to prostě nejde.

Závit a plocha pro připojení hlavy jsou velmi masivní a mají mou plnou důvěru že unesou dvakrát víc než na něj kdy dáte. Malá ale skvělá vodováha je jen a jen plus. Zavít na základně nohou pro připojení různého příslušenství asi nevyužiju ale umím si představit že s patřičným ramínkem by se dal použít třeba blesk. Může to být zajímavé.

Poslední věcí jsou zámky nohou. Manfrotto z nich dělá něco víc. Jsou to prostě páčky jako na každém jiném stativu. Nic super extra na nich není.

Stativ můžu s klidným svědomím doporučit. Je dostatečně pevný a unese s velikou rezervou ty nejtěžší "amaterské" kombinace těl a skel. Pro makro fotografy výborný a jeden z hodně mála po kterých jde sáhnout. Určitě nezklame. Focení se zase změní v radost! Pro normální fotografy možná zbytečný kloub a jde asi vybrat o pár stovek levnější ale stejně dobrý stativ. Člověk ale nikdy neví kdy ocení focení u země.

Ověřený zákazník MADER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. března 2014

Zakoupeno v MADER.cz

• lehký, dobře se ovládá
  • bez obalu, popruhu k nesení

spokojen

Přidáno: 24. února 2014

Zakoupeno v alemat.cz

• Pevný, stabilní, lehký, obal součástí dodávky.

Kvalitní cestovní stativ osvědčené značky. Co si více přát.

Manfrotto MB MSTRAP-1

Manfrotto MB MSTRAP-1

Přidáno: 17. února 2014

Zakoupeno v VK Foto

Značka Manfrotto je značkou kvality a tomu odpovídá i tento produkt.

Přidáno: 17. února 2014

Zakoupeno v VK Foto

• Perfektní stabilita, pevnost, moderní zpracování.

Tento stativ mi chyběl do mé výbavy. Značka Manfrotto je značka kvality.

Přidáno: 14. února 2014

• poměr cena výkon

vynikající cena, váha a užitná hodnota

Přidáno: 24. ledna 2014

• Stabilni
  • Skladny
  • Lehky
  • Kvalitní zpracovani
  • Zakladni hlava

Stabilni stativ za rozumne peníze. Používám hlavně na delší treky :)
Určitě mohu doporučit.

Přidáno: 21. ledna 2014

Zakoupeno v alemat.cz

• Kvalita zpracování a rozměry.

Za danou cenu nabízí pouze omezené možnosti a využití stativu. Stejnou službu Vám udělá stativ za cca 1000kč.
Nemožnost panorámování a otočení středové tyče pro makrofotografii.

Ověřený zákazník MADER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. prosince 2013

Zakoupeno v MADER.cz

• Velmi lehký, stabilní, rychlé složení a rozložení
  • zatím nic, uvidíme za pár let..

hledal jsem lehký, ale stabilní stativ pro ornitologické potřeby. Zkušenosti zatím dobré, i přes svoji lehkost je stabilní, nepřenáší vibrace způsobené větrem. Velmi snadná a rychlá manipulace. Rozhodně doporučuji pro ty, kteří stativ nosí na delší cesty.

Manfrotto STILE SB390-7SW

Manfrotto STILE SB390-7SW

Přidáno: 24. prosince 2013

Zakoupeno v alemat.cz

prostě jsem dceři koupil dárek pod stromeček...

Zobrazuji 321 - 340 ze 394 recenzí 1...15 16 [ 17 ] 18 19...20