Recenze Manfrotto

Přidáno: 17. listopadu 2021

• Velice kvalitní zpracování
  • Nízká váha
  • Dostatečná výška při rozložení
  • Malé kompaktní rozměry ve složeném stavu
  • Výklopná středová osa
  • Nosnost 10 kg je výborná
  • Nevyrábí se v Číně, jako většina těchto věcí
  • Vyšší cena a tak by u toho mohly být alespoň dvě upínací destičky a případně náhradní gumové botky.
Manfrotto MT190GOC4

Manfrotto MT190GOC4

Ověřený zákazník Megapixel.cz M.Kouba

Přidáno: 9. listopadu 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Lehký, skladný, tj. vhodný na cesty. Karbonová verze v zimě nezebe.
  • Koupě stativu bez hlavy umožňuje udělat z něj základ stavebnice, tj. přikoupit hlavu/y (video, kulovou ...), base leveller pro video (bublinový vyvažovač) aj.
  • Video recenze (s ukázkami možností) jsou (event. pro hliníkové provedení) např. na https://www.youtube.com... a na https://www.youtube.com...
  • Střední sloupek lze jednoduše sklopit do vodorovné polohy.
  • Nohy lze sklápět nazávisle, např. 2 těsně u zdi, jedna na zdi.
  • Nohy mohou být sklopeny až těsně k zemi a spolu s vodorovně sklopeným středním sloupkem tak umožní fotografování z "pozice mrtvého brouka".
  • Nevýhodou je dle mne již v předběžné recenzi zmíněný šroub pro upevnění hlavy či vyvažovače.
  • Co se týče utahování jednotlivých sekcí nohou, je otázka, kdy a pro koho jsou lepší šroubovací versus páková utažení. U pákových vidím na první pohled, že jsem je utáhl či povolil. Mohu je také lépe používat s rukavicemi. Ale šroubovací jsou spolehlivější a trvanlivější. Takže babo raď.
Manfrotto 438

Manfrotto 438

Ověřený zákazník Megapixel.cz M.Kouba

Přidáno: 9. listopadu 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• !!! Pozor - obrázek je nesmysl. Ve skutečnosti se jedná o "Ball Camera Leve(l)ler", česky "bublinový vyvažovač" či "nivelační základna"
  • Dělat fotografie se dá i bez něj, ale při videích udělat vodorovnou základnu bez něj je v běžném prostředí (a to např. i na dlaždicích mého balkónu, který musí mít alespoň malý spád) naprostý horor - o videích v přírodě ani nemluvě.
  • Nastavení je velmi rychlé a dostatečně přesné. Zvažoval jsem i základny se třemi stavěcími šrouby, jsou asi o něco přesnější, ale o hodně pomalejší.
  • Asi standardní "detail" u Manfrotto - 3 upevňovací šrouby mají drážku pro plochý šroubovák a navíc jiných rozměrů než je šroub na stativu pro připevnění hlavy (platí pro ten můj stativ, nejspíš i pro ostatní). Navíc bity musí být úzké a násada také. Pokud nechci šrouby časem zprasit, je optimální mít 2 šroubováky či lépe 2 bity a jednu násadu. Nakonec jsem našel nepoužívanou malou násadu a dva téměř padnoucí bity (mezi mnoha). Pak stačil jen pilník a padnou přesně. Opravdu nechápu, proč Manfrotto nepoužívá šrouby s vnitřním šestihranem (a případně důrazným varováním "neutahovat silně"). S napětím čekám, kdy ztratím bity, či dokonce nějaký šroub. Na stránkách Manfrotto jsem žádné šroubováky nenašel, musíte si je najít (a event. přizpůsobit) sami.

I přes nepříjemný (ale řešitelný) detail se šrouby je to výrobek pro videa opravdu nutný - nechcete-li, aby to s Vámi a Vašimi videi "šlo z kopce".

Manfrotto MKELMII4BK-BH

Manfrotto MKELMII4BK-BH

Ověřený zákazník VK Foto Julie

Přidáno: 27. října 2021

Zakoupeno v VK Foto

• kvalitní
  • Nohy i destička šroubovací, rychloupínací bych uvítala po zkušenosti s používáním více, ale šroubování nejspíše více vydrží :-)
Manfrotto MKBFRTC4GT-BH

Manfrotto MKBFRTC4GT-BH

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 20. října 2021

+++

Manfrotto MTPIXI-B

Ověřený zákazník Megapixel.cz petr d.

Přidáno: 5. září 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• robustní, spolehlivě drží nastavenou polohu
  • slušná nosnost vzhledem k velikosti
  • výborný v kombinaci s LED světlem Manfrotto Lumimuse
  • dostatečně tuhé klouby i hlava
  • rychlé rozložení i složení do brašny
  • dobře vypadá

Pořídil jsem již druhý kus. První byl původně s držákem mobilu, ale fotky mobilem moc často nedělám. Nyní oba stativky PIXI používám s LED světly Lumimuse pro fotografování různých drobností na stole i na zahrádce. Původně jsem měl světla na ministativech Joby GorillaPod, ale ty jsou příliš lehké, příliš složitě se nastavuje délka a tvar nohou, srovnání do přímky je prakticky nemožné, spousta času ztracená seřizováním. PIXI prostě rozevřu do požadovaného úhlu a je hotovo. Navíc je díky větší hmotnosti mnohem stabilnější. Za mě jednička s hvězdičkou.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 29. srpna 2021

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Lehký, stabilní, kvalitní. Zvoleno z důvodu dobrých zkušeností se značkou. Nyní jsem chtěl lehčí a kompaktnější stativ
  • U této ceny standardem Arca-Swiss (dle mého názoru) - nutné tedy investovat +-1200kč za Arca-Swiss rychloupínací systém

Přidáno: 3. srpna 2021

• Pevná konstrukce
  • Bytelné provedení
  • Kvalitně vyrobeno
  • Systém aretace posledního dílu nohou - subjektivní

Takový starosvětský poctivý a pevný stativ. Bral jsem ho pro 4x5 a spokojenost.

K výhradě k systému aretace - je to řešeno převlečnou maticí a kuželovou svorností - nemám s tímto systémem dobré zkušenosti v náročných podmínkách, kdysi se mě u obdobného systému při focení v píscích jemným prachem zadíraly nohy, byl to celkem opruz na čištění a stativ šel stejně "do kytek". Ale nutno podotknout že vysunovat poslední díl většinou u tohoto stativu není třeba.

Ověřený zákazník Megapixel.cz Petr

Přidáno: 10. července 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• standardně vysoká kvalita značky Manfrotto
  • splňuje vše, co jsem od něj čekal
  • univerzální drobnost do každé fotobrašny nebo batohu
  • někdy by se hodila možnost většího sklopení hlavy tohoto mini stativu, ale už by to bylo na úkor stability - takže to vlastně ani nevýhoda není
Manfrotto Befree GT

Manfrotto Befree GT

Ověřený zákazník Megapixel.cz Karel D.

Přidáno: 22. června 2021

Přidáno: 16. června 2021

spokojenost

Přidáno: 13. června 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

pevný, unese víc než je psáno

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 7. června 2021

Zakoupeno v Afoto

• velice stabilní
  • lze naklápět podle potřeby

Ověřený zákazník FotoŠkoda Martin

Přidáno: 5. června 2021

Zakoupeno v FotoŠkoda

Kulový čep jde velmi ztuha, ale to se snad rozhýbe :-)

Manfrotto Element MII

Manfrotto Element MII

Ověřený zákazník FILM-TECHNIKA Ověřený zákazník

Přidáno: 5. června 2021

Zakoupeno v FILM-TECHNIKA

Naprosto splňuje očekávání. Intuitivní obsluha, skladný.
Škoda, že nejde nastavit i menší úhel nohou.

Manfrotto CC-192N

Manfrotto CC-192N

Ověřený zákazník Syntex Ověřený zákazník

Přidáno: 3. června 2021

Zakoupeno v Syntex

Je to specifická záležitost takový brašna, pro mě super, že do ní poskládám ne zrovna malou kameru Panasonic DVX200, ale i komplet zvuk, což je v mém případě bezdrátový systém Boya, ale i shotgun mikrofon, veškeré příslušenství jako 3 velké baterie, nabíječka a kabely a když se budu snažit, vejde se i dron se základním příslušenstvím. No a to vše je chráněno velmi dobrou konstrukcí s hliníkovým rámem, kameru lze chytit upínacím popruhem ke dnu brašny atd

Manfrotto MT055XPRO3

Manfrotto MT055XPRO3

Ověřený zákazník Homedia Ověřený zákazník

Přidáno: 26. května 2021

Zakoupeno v Homedia

• Zboží splňuje očekávání.
Manfrotto MT190GOA4

Manfrotto MT190GOA4

Ověřený zákazník Megapixel.cz Pepino48

Přidáno: 22. května 2021

• Na cestování
  • Zatím nevím

Dostal jsem to, co jsem očekával

Zobrazuji 61 - 80 ze 386 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...20